Končí skvělý rok 2019

31.12.2019

Nebudeme vám tvrdit, že se letos v okrese Šumperk povedlo úplně všechno, to teda nepovedlo, ale je tady mnoho věcí, z nichž můžeme mít radost. Rádi vám připomeneme, co podle positivSU bylo fajn.
Předně jsme si opět potvrdili, že tenhle region dává světu spoustu zajímavých lidí. Loštický cyklokrosař Emil Hekele málem bral medaili z republikového šampionátu. Tomáš Bank se stal trenérem roku a nás zaujal třeba výrobce kožených peněženek či opasků Luděk Žákovský anebo dřevěné hodinky Pavla Tesaříka. Impozantní je rovněž IT kariéra Honzy Dvorského v americkém sídle Apple.
V tomhle roce to ale šlo i v byznysu, hanušovická Holba posbírala mnoho ocenění. To OP Papírny z Olšan právě realizují 4 miliardovou investici. Společnost ZLKL, jíž v Lošticích šéfuje Ladislav Brázdil, pronikla do žebříčku top rodinných firem časopisu Forbes. A šumperská kavárna Pikola patří do prestižního gastro průvodce Lukáše Hejlíka. Outdoorový Tilak s bundou Odin rezonuje mezi influencery z blogu Highsnobiety.
Pokud jde o život ve městech a obcích, tak Šumperk realizuje několik velkých investic - dopravní terminál, bazén, novou rezidenční čtvrť aj. V Šumperku zůstaneme, v letošní sezóně skvěle válí hokejoví Draci. Mohutně se po volbách do svojí lepší budoucnosti opřel starosta Hanušovic Marek Kostka. Zábřeh naplánoval revitalizaci náměstí.
Průběžně také přicházely dobré signály z Olomouckého kraje, který podpořil tu sportovce, onde školy, tady vyasfaltoval, jinde vybavil dobrovolné hasiče...
Činila se i sféra vzdělávání, na většině základních škol přicházely novinky v podobě nových učeben a hřišť, středoškoláci cestovali po Evropě v rámci programu Erasmus+...
Děkujeme za celoroční přízeň, snad jsme