Kolštejn - malý pivovar z Branné

19.03.2019

Psát o pivu se žádnému Čechovi nemůže nikdy omrzet a je to i případ positivSU. Už pár let (2013) s radostí sledujeme počínání Minipivovaru Kolštejn, který se nachází v obci Branná (do roku '49 Kolštejn). My to tak odvážně říci nemůže, popudili bychom proti sobě zbytek okresu Šumperk, každopádně pivovarníci z Kolštejna jsou přesvědčeni o tom, že jejich pivovar sídlí na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Palec nahoru za zdravou drzost ;-)
Každopádně v Kolštejně naskočili na velmi příhodnou a stále sílící vlnu popularizace řemeslných pivovarů, kterých je po celé ČR rozhodně přes 400 a jejich počet stále roste. Pivovar, který je součástí Relax Centra Kolštejn, však vstoupil do výsostných vod hanušovické Holby, takže odvahu to chtělo. Zárukou úspěchu, snad jen marketingovým plusem, nebylo a není ani fakt, že Minipivovar Kolštejn navazuje na rok 1325, kdy zde bylo započato vaření piva. Sládek zde vaří spodně i svrchně kvašená piva, stálicemi je 6 druhů - Vogtey (světlá 10 °), Weizen (pšeničné), Dolmen (polotmavá 11 °), výkladní skříň Bran (světlá dvanáctka), tmavý Raven a polotmavý speciál Menhir. V sezóně či při mimořádných událostech jsou připravovány i různé pivní speciality.
Pivo z Branné můžete ochutnat přímo v Kolštejně, na různých pivních slavnostech a festivalech, koupit v PETce či soudku s sebou můžete v Branné či v dobrých pivotékách.
Máme rádi tenhle malý, ale poctivý byznys, moc držíme palce, ať pivo nejen v letní sezóně teče proudem!