Kempování 'na divoko' dostupné i na Šumpersku

27.07.2019

Zapomeňte na to, že 14 dnů v Chorvatsku je snem nás všech. Čísla posledních let ukazují, že Česko objevuje stále víc a víc Čechů a platí to i pro náš kraj. Aby ne, když tu pro návštěvníky máme tolik zajímavého. A lidé netrvají na hotelech a penzionech, mnozí z nich chtějí trochu syrovější zážitky z dovolené v Jeseníkách. Chtějí pod stan a ideálně mimo kemp. Platforma 'bezKempu' dává vědět, na jakých místech můžete postavit stan či zaparkovat karavan a třeba usínat u lesa plného zvěře nebo se probouzet na louce za východu slunce ... Jsme rádi, že v okrese Šumperk už je pár míst, která tento nový formát ubytování nabízejí. Konkrétně je to louka s ohništěm a posezením u lesa v Bohdíkově pod Vaškovou horou, zahrada u zámku Velké Losiny, udržovaná zahrada u Bludova, stanovací prostor v Levandulových polích v Bezděkově u Úsova, ubytování v Josefových sadech u Troubelic a ovocný sad v Moravičanech.
Tak jsme chtěli poprosit, pokud někdo z vás disponujete velkou zahradou nebo vlastníte třeba louku, popřemýšlejte o tom, jestli to nenabídnout těm, kteří utíkají z města, od lidí, od hluku a chtějí do přírody, na samotu, do ticha. Ono se to nezdá, ale i tohle je reklama na náš kraj a vám to může do rodinného rozpočtu hodit pár kaček.
Pochopitelně, patříte-li do skupiny těch, kterým se tenhle způsob dovolené líbí, navštivte stránky bezkempu.cz, třeba si vyberete stanování u rybníka či ve vinohradu.