Kde na Šumpersku legálně na ovoce zdarma?

03.09.2019

Určitě někdo z vás sbírá ovoce na kvas, který pak v pálenici promění třeba v kvalitní slivovici, ale více vás bude sušičů ovoce na křížaly, trhačů ovoce na džemy a sirupy, sběratele bylinek... Pro ty z vás, kteří nemají vlastní zahradu anebo sad, máme skvělou pomůcku, kde se dozvíte o zdarma dostupném ovoci v okrese Šumperk.
Na spoustě míst po regionu jsou opuštěné ovocné stromy podél cest či ve volné přírodě, jejichž úroda každoročně shnije na zemi. Co kdybyste se na to podívali? Projekt 'Na ovoce' https://na-ovoce.cz/web/ vám na webu i v mobilní aplikaci ukáže místa, kam se můžete vypravit s košem. Zároveň máte možnost takové lokality sami do mapy zanášet a pomoci tak svým "sousedům".
A kam že se máte vypravit dle aktuálních informací? Do Rejchartic na Bukový kopec na maliny, v Šumperku Pod Senovou na lískové ořechy, do Dolní Studénky na jablka, k Bludovu na hrušky, švestky a jablka, ke Štítům na švestky, k Zábřehu na šípky, černý bez a ostružiny, do Žádlovic a k Hrabišínu na jablka. Míst bude určitě přibývat sledujte mapku, a hlavně sbírejte a trhejte, než napadne první sníh :-o