Jeseníky hledají další originální produkty

05.04.2021

Náš obdiv mají všichni drobní živnostníci, co se k podnikání dostali přes svoje hobby, nějaké to háčkování, malování, vaření paštik, chov včel a tak. Manažerskou mluvou 'bod zvratu', kdy po nezbytných vstupních investicích do vybavení, pronajmutí prostor a předzásobení materiálem, začnou konečně trochu vydělávat, se totiž často dostaví až po několika letech.

Tak se rodí hvězdy regionu - populární lokální značky a máme je i tady u nás. Mnohým z nich k růstu pomáhá certifikát 'Jeseníky - originální produkt'. Pyšní se jím třeba Lyofilizované potraviny, pivo Zlosin, pražená káva Kávomilka, Keramika Vitalis Zelená, Roztomilé sýry, Velkolosinské pralinky, Sedlářské výrobky Lubomíra Jelínka, Via Delicia, Levandulová kavárna, Kolštejn wellness centrum, Pradědovo dětské muzeum a mnoho mnoho dalších.

A teď, kdo jste na začátku podobné cesty, máte ten svůj malý lokální byznys, zvažte taky certifikát 'Jeseníky - originální produkt', má prestiž, výrobky s jeho označením jsou vyhledávány turisty, učí se je stále víc kupovat i místní zákazníci.

Žádosti je možné podávat do 16. dubna, formulář najdete tady.