Jeseníky a Šumpersko přilákaly více návštěvníků

15.02.2020

Byznysově řečeno - turisté na Šumpersko vozí peníze a z pohledu tvrdých dat jich vozí stále více. Je to důležitý ukazatel pro lokální ekonomiku, který navíc roste, a to je dobrá zpráva pro celý okres Šumperk.
Zámek Velké Losiny, elektrárna Dlouhé stráně, Ruční papírna a muzeum Velké Losiny, lázně Velké Losiny, Hanušovický pivovar, Šerák, Vlastivědné muzeum v Šumperku, Muzeum olomouckých tvarůžků, Bikepark Kouty, Minipivovar Kolštejn, Pradědovo dětské muzeum, Zámecký resort Sobotín, Paprsek, zimní lyžařská střediska... to všechno jsou místa, která přispěla k tomu, že do Olomouckého kraje přijelo v roce 2019 dle Českého statistického úřadu o 8,8 % hostů více. Mezi kraji jde o nejvyšší meziroční přírůstek. Že došlo také k růstu počtu přenocování o 7 % značí, že návštěvníci našeho regionu tu zůstávají déle, v průměru 3 noci. Do kraje zavítalo přes 761 tisíc lidí, významná část z nich byla i na Šumpersku.
Důležité je, aby s růstem turistů rostly i kapacity ubytování a parkování a aby se dařilo vzniku nových turistických atraktivit, jež pomohou absorbovat ty rok od roku větší počty návštěvníků, kteří už dnes dovedou pořádně prověřit propustnost některých lokalit.
Jsme pro rozumné zvyšování počtu lidí brázdících v létě i v zimě Jeseníky-Šumpersko, nicméně odborníci na cestovní ruch, se kterými mluvíme, nám nejčastěji říkají, že kapacita regionu ještě není (ani zdaleka) na hranici svých možností.
Tak pracujme na kvalitě poskytovaných služeb, spokojení hosté jsou nejlepší reklamou.

Foto (zdroj): Michal Klajban