Jeseníky a Rychleby součástí nejdelšího výletu Českem

09.01.2021

Máme tady jednu výletní a berte to buď jen jako poplácání se, že žijeme právě na tomhle místě, anebo to vezměte jako tip na turistickou výzvu.

Tenhle nápad se zrodil v hlavě Martina Ubla, který za sebou má několik dlouhých pěších přechodů třeba v Nepálu či Kanadě. Když se při jarním lockdownu nudil doma, napadlo ho zkusit si nějakou delší túru a ejhle, vyklubal se z toho tisícikilometrový přechod po severní hranici České republiky, přičemž naše hory v tom mají co do délky kilometrů nejhlavnější roli.

To, co se jmenuje Cesta Českem (www.cestaceskem.cz), jde zvládnout jednorázově za cca 40 dnů nebo se tím můžete bavit o víkendech. A po absolvování celé štreky dostanete certifikát. Taky to může znamenat příliv těch opravdových turistů, kterým jde o chození a pohyb v přírodě. V Jeseníkách je čeká 170 kilometrů(!), v nichž od Králického Sněžníku, přes Smrk, Studniční vrch, Zlatý chlum, Rejvíz a Praděd nastoupají 4 900 metrů.

Odbočka na Smrku směr Borůvková hora a Bílá Voda je dobrovolná, jenže který blázen trávící na horách tolik dnů, by si nechal ujít rychlebskou přírodu :-) Jsou to maximálně 2 dny navíc.

Teď se hraje o to, jestli se trip dostane do evropské sítě dálkových pochodů. Snad je šance, když jsme díky Klubu českých turistů zemí s nejlepším značením tras.

#cestaceskem #trippocesku #jeseniky #rychlebskehory #nejdelsivylet #40dnuvprirode #navyletvjesenikach

Foto (zdroj): Vít Peterka, Facebook Cesta Českem

Nebudeme říkat "my to říkali", ale online je zkrátka realita dneška a jdou v něm dělat věci, o kterých jsme si to ještě nedávno nemysleli. A jsou to velké věci (třeba učení), jsou to i maličkosti (třeba online hraní).

Jsme velcí příznivci otevřené soutěže soukromých subjektů, ať jde o cokoli. Na druhou stranu může být výhodné mít někdy jistotu dlouhodobou.

Fantasy pohádka, co se natáčela taky na Šumpersku, dost v Zámeckém resortu Sobotín, to měla s premiérou dost složité. A vlastně lockdown se podepsal i na promítání v kinech.

Pojďte se chvíli dívat na koronavirus jako vědci, jako lékaři, jako epidemiologové, imunologové, vakcinologové..., jako odborníci, kteří když mluví o nebezpečnosti současné pandemie, se nemusí ohlížet na to zbylé, co se vám vedle plnících se nemocnic ve státě děje, od zavřených škol, obchodů a restaurací, přes kolabující sociální služby, až po...

Pomyslnou třešinkou na dortu ve sjednocování komunikace by se mělo stát nové logo Jeseníků, o jehož grafický návrh se právě rozběhla soutěž. A protože víme, že mezi fanoušky positivSU je nemálo kreativních lidí, dovolujeme si vás do výběrka pozvat.