Je Alej roku 2020 v Zábřeze, Bludovečku nebo Loučné

20.11.2020

Malá krásná místa jsou aleje a je super, že mají taky svoji republikovou soutěž. Takové stromořadí není žádná rychlokvaška, je to věc udávající danému místu ráz už mnoho, často i desítky let. Spolek Arnika už zase hledá adepty na českou 'Alej roku 2020' a okres Šumperk má v soutěži hned tři uchazeče, jeden hezčí než druhý.
Loučná nad Desnou se o přízeň hlasujících uchází s památnou lipovou alejí vedoucí k hrobce rodiny Kleinů, jejichž jméno je s regionem hodně spjato. Dát hlas aleji tvořené 61 vzrostlými lípami můžete tady https://bit.ly/3kJLA4C.
Tipujeme, že Zábřežané budou preferovat body pro svoji alej, taky lipovou, která se vine po hrázi rybníku Oborník, po níž se procházel sám Eskymo Welzl. Klikejte sem https://bit.ly/3ferAWs.
A aby to obyvatele okresu Šumperk neměli tak snadné, dilema jim do toho jistojistě vnese třetí soutěžící. Řada javorů k Bludovečku je parádní a v soutěži o Alej roku to zkoušela už vloni. Ta se o přízeň "voličů" hlásí na téhle adrese https://bit.ly/38V7AXL.
Se nám zdá, že šance okresu na úspěch je vcelku solidní, nicméně to nejzásadnější je, že tu ty aleje máme, nic na jejich kráse nezmění ani případná výhra v téhle "soutěži krásy".

Foto (zdroj): Petr Buchta, Alej roku