Investice Zábřehu v roce 2019

07.01.2019

Česká ekonomika je ve velmi dobré kondici a ta se samozřejmě přenáší i do měst a obcí našeho okresu. Firmy povětšinou hlásí růst, Úřad práce prakticky plnou zaměstnanost, lidé si domů přinášejí více peněz a pak samozřejmě více utrácejí.
Tahle idyla panuje i na zábřežské radnici, minimálně pokud se podíváme na plány letošního rozpočtu. Kabinet Františka Johna plánuje během roku 2019 v různých projektech proinvestovat 120 milionů korun. To je dobrá zpráva pro občany, neboť tyhle peníze jdou do zkvalitnění jejich života ve městě.
Město Zábřeh se letos pustí do mnoha věcí, my zmiňujeme jen ty významnější plány - rekonstrukce smuteční síně na zábřežském hřbitově (24 milionů), zateplení budov na ZŠ B. Němcové (18,5 milionů), opravy silnic a chodníků (celkem cca 25 milionů), vodovod a kanalizace ve Václavově (cca 12 milionů), cyklostezka Zábřeh-Leština (cca 11 milionů), rekonstrukce stadionu (6 milionů).
Základem je, že investiční peníze jdou primárně z úspor z minulých let a může dojít k úspoře, pokud se podaří část těch investic krýt z různých dotačních projektů Evropské unie, Olomouckého kraje apod.
Tak se těšme, kam se Zábřeh během tohoto roku posune.