Interaktivní rozcestník sociálních služeb okresu Šumperk

19.09.2020

Ač jsou internetové vyhledávače stále inteligentnější a přesnější, pro určitou skupinu lidí bude vždy nejsnazší najit informaci jinak, dejme tomu v interaktivní mapě. Pokud k takovým patříte, a to klíčové slovo, které byste případně zadávali je 'sociální služby', pak čtěte dál.
Olomoucký kraj spustil webový rozcestník příspěvkových organizací, na kterém si ze spousty detailů vyhledáte všechny subjekty působící v oblastech služby pro seniory, služby pro zdravotně postižené a služby sociální prevence. A právě dle těchto tří kategorií je možné v mapě vyhledávat konkrétní zařízení.
My jsme u služeb pro seniory v okrese Šumperk napočítali 4 zařízení: Sociální služby pro seniory Šumperk, Sociální služby Libina, Domov Štíty-Jedlí a Domov u Třebůvky Loštice.
To v oblasti poskytování servisu pro zdravotně postižené lidi, působí na Šumpersku Domov Paprsek v Olšanech a Sociální služby Libina.
Kdo je ve specifických problémech a hledá poskytovatele sociální prevence, může se hlásit do Intervenčního centra - poradny pro rodinu Šumperk.
Tak až budete hledat, mapa je tady.

Foto (zdroj): Domov Štíty-Jedlí