Informační centra Šumperska hlásí připravenost

01.07.2020

Asi ano, asi koronakrizová vlna digitalizace naučila spoustu lidí naplánovat itinerář dovolené na internetu, ale stejně tisíce návštěvníků našeho regionu budou vyhledávat služby informačních center. Budou si chtít odnášet vytištěné mapy, budou chtít z úst povolaných průvodců slyšet tipy na zajímavé výlety, budou si chtít odvézt nějaké suvenýry s lokální tématikou..., zkrátka budou chtít standardní turistický servis, které jim dokáže poskytnout právě kamenná provozovna.
Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu (J-SCR), které tady má na povel propojování všech hráčů v oboru cestovního ruchu, se také stará o vybavenost propagačními materiály a znalosti pracovníků turistických kanceláří. S těmi mělo v červnu dostaveníčko v jesenické Vile Elis, kde se zaměstnanci MIC a TIC dozvěděli spoustu novinek z cestovního ruchu, diskutovalo se rovněž na téma 'čeští turisté na dovolené po Česku' a všem ostatním, co je důležité pro ekonomický restart odvětví.
Chcete-li vědět, co je v Jeseníkách nového, pak asi nejzásadnější je zprovozněná síť 40 nabíječek pro elektrokola. Za zmínku stojí i raketový růst popularity projektu Jesenické návraty, které vyrábí videoupoutávky výletů, ale je toho samozřejmě mnohem více.
A když už je řeč o turistických centrech, upozorníme vás na soutěž o nejpopulárnější informační centrum, pro něhož můžete hlasovat až do konce prázdnin. Jako klidně pošlete hlas (zde) komukoli v rámci ČR, anebo zůstaňte patrioty a vybírejte IC v okrese Šumperk, o přízeň se uchází Hanušovice, Šumperk, Mohelnice, Rapotín, Štíty, Zábřeh, Bludov, Staré Město pod Sněžníkem a Loučná nad Desnou.

Foto (zdroj): Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu