Impulz pro vylepšení vašich procházek do okolní přírody

15.03.2021

Přirozeně, pandemická opatření jako omezení pohybu či uzavření sportovišť vyhnala lidi do přírody v ještě větších počtech, což by sám o sobě nebyl problém, kdyby se tím logicky nezvýšil tlak na přírodu.

Nedovolili bychom si tím dělat z Čechů národ p*asat, ono to procento lidí se špatnými návyky nebude vysoké, ale když vám každý stý člověk vyhodí v lese PET lahev, bude to vypadat jinak při stu, respektive tisíci návštěvníků.

Mimo jiné kvůli těmto lidem existují nejrůznější platformy sdružující právě ty nejuvědomělejší a jednou z nich je dobrovolnická úklidová akce Ukliďme Česko, která se 2x ročně objevuje také v okrese Šumperk.

Jenže, jak je tady zákaz organizování hromadných akcí, museli si pořadatelé poradit jinak, proto je tu výzva na aktivizování jednotlivců. Po každém z nás, kdo vyrážíme na vycházku do lesa se chce jediné, přibalit si rukavice a třeba igelitový pytel a sbírat nepořádek typu papíry od svačin, plastové lahve a plechovky od nápojů apod. a přinést je do "civilizace".

Víme, v prvé řadě si po sobě mají uklízet ti, co ty odpadky odhazují, ale hádejte, jak to dopadne. Jsou to ignoranti, kteří to nechápou.

Pojďme tedy pozitivně zareagovat na výzvu #UkliďmeZaHumny, úspěch totiž stojí na počtu lidí - čím více nás to udělá, tím více odpadků z lesů vyneseme.

Foto (zdroj): Ukliďme Česko