I na Šumpersku máme firmy z žebříčku TOP Zaměstnavatelé

18.02.2020

Jsou známy výsledky studie 'TOP Zaměstnavatelé 2020'. Ty bývají sestavovány na základě velkého průzkumu mezi vysokoškoláky (11,5 tisíce respondentů), kteří odpovídají na otázku 'Jaký je váš vysněný zaměstnavatel?'. Tradičně v tomhle žebříčku bodují třeba Škoda Auto, ČEZ (letos dokonce absolutní vítěz), Zentiva, Seznam, Ikea a další.
Předpokládáte naprosto správně, že drtivá většina firem, v nichž by studenti po škole chtěli pracovat, mají sídlo v Praze nebo jiných velkých městech, nicméně vás s naší typickou šumperskou optikou musíme informovat, že pro pár ceněných společností můžete pracovat i na v okrese Šumperk. Hned 10 společností bylo vyhlašováno v kategorii 'automobilový a strojírenský průmysl', z čehož v našem okrese působí Siemens (2. místo) a Škoda Transportation (4.). V kategorii 'bankovnictví' jsou to hned čtyři banky z pěti, tedy Komerční banka (1. místo), Česká spořitelna (2.), ČSOB (3.) a MONETA Money Bank (5.). Celkový vítěz a vítěz kategorie 'energetika, plynárenství, petrochemický průmysl' ČEZ má pobočky v Zábřeze a Šumperku. Pokud jde o firmy z oblasti 'informačních technologií', pracovat pro Seznam (1. místo) můžete ze Šumperska třeba jako obchodní zástupce. V kategorii 'obchod' se můžete ucházet o práci v Lidlu (2. místo) či Kauflandu (4.). A co se 'pojišťovnictví' týká, působí zde Generali Česká pojišťovna (1. místo), Allianz pojišťovna (2.), Všeobecná zdravotní pojišťovna (3.), Kooperativa (4.) i pojišťovna NN (5.). Zástupcem oblasti 'pohostinství' je na 4. příčce značka Tchibo mající obchod v Šumperku. Posledním vyhlašovaným oborem, který má aktivity i v okrese Šumperk, jsou 'telekomunikace', v nich máte šanci najít práci pro T-Mobile (1. místo), Vodafone (2.) i O2 (3.).
Tak vidíte, že Šumperska se týkají i veliké, celorepublikové věci a vůbec si nemyslete, že tady je to jenom nějaké provinční, lokální.

Foto (zdroj): archiv TOP Zaměstnavatel