Horské středisko Kraličák čeká udržitelný rozvoj

30.11.2020

Myslíme, že Dolní Morava to má tak "fifty:fifty", polovina lidí kvituje, že tu takový areál máme, polovina se vzteká, že je to na úkor přírody a tak. Neděláme arbitra, obě strany mají kus pravdy.
Už pár let na druhé straně kopce organicky roste (nejen) zimní středisko Kraličák, za jehož rozvojem stojí úspěšný bio farmář Dušan Juříček. Ten si vzal do hlavy, že v trianglu Hynčice pod Sušinou - Stříbrnice - Staré Město pod Sněžníkem vybuduje unikátní horské středisko, jehož obsah bude krapet jinačí než na Dolní Moravě. Ideou konceptu rozvoje je udržitelné zvětšování areálu tak, aby ke kilometrům sjezdovek (nyní jich je přes 10), souběžně přibývala potřebná infrastruktura v návštěvníky požadované kvalitě. Tedy parkovací plochy, ubytovací kapacity, gastroprovozy a tak podobně.
Už teď Kraličák vyčníval tím, jak se podařilo areál propojit lanovkami, od letošní zimní sezóny přibude i super moderní vyhřívaná šestisedačka, kterou si sem s cenovkou 250 milionů pořídili. A tím rozvoj oblasti nekončí, pan Juříček je připraven ročně investovat něco mezi 50 až 100 miliony korun.
Bude-li realita podobná tomu, jak si to 'pan majitel' přeje, bude Kraličák k lidem i přírodě přívětivým střediskem.

Foto (zdroj): archiv areál Kraličák