Holba les roste

07.11.2020

Nepotřebujete být žádní intelektuálové, abyste prokoukli naši slabost pro hanušovický pivovar. S otevřenými ústy hltáme každou dobrou věc vzešlou z prostředí sladu a chmele, tak vás dneska "obtěžujeme" s velmi příjemnou zprávou o vysázení dalších 400 stromků v našich milovaných Jeseníkách.
Zaměstnanci Holby už od roku 2005 každý rok chodí se správcem lesa na vytipovaná místa, za tu dobu už do země ručně zasadili na 7 a půl tisíce stromků. Některé z nich už se docela podepisují na rázu krajiny. Kdo sledujete, jak zdejší lesy decimuje kůrovec, oceníte, že pivovarníci ani zdaleka nesází jenom jehličnany. A nedělají frajery strojovým sázením někde u parkoviště, ale poctivě se s ručním nářadím plahočí na těžko dostupná místa, kde s patřičnou dávkou hrdosti "sází Jeseníky".
Tahle aktivita totálně sedí - Pivovar Holba vaří ryzí pivo z hor, tak co je jeho přirozenější společenskou zodpovědností, než péče o les? Navíc les, který Holbě dává divoký chmel pro pivo Keprník.
Líbí se nám, když se místní firmy zajímají o svoje bezprostřední okolí a přejeme si, aby prozíravých podnikatelů přibývalo, na nich rozvoj Šumperska taky stojí.

Foto (zdroj): Pivovar Holba