Hledáme společensky zodpovědné firmy a živnostníky

23.06.2021

K tomu, aby byl někdo považován za dobrého zaměstnavatele, už dneska nestačí jen výplata v termínu a stravenky zaměstnancům, podnikatelé 21. století musí předvádět o dost víc. Určitým vrcholem je společenská zodpovědnost firmy, tedy nejen honba za EBITou (zisk před zdaněním a odečtením úroků), musí tam být něco navíc.

Na první dobrou sem patří vše související s ekologií, udržitelností, sociálním rozměrem, férovými podmínkami apod. A přesně takové společnosti a živnostníky hledá a hodlá ocenit Olomoucký kraj. Protože i na Kraji, který má nějaké páky, jak podporovat podnikatele a podnikavost (třeba přes Inovační centrum Olomouckého kraje), hodlají přispět ke kultivaci podnikatelského prostředí v okrese Šumperk.

Teď na to tedy jde přes ocenění společenské zodpovědnosti soukromého sektoru, pojďme mu dát tipy na malé, střední i velké podniky, ale i na drobné živnostníky myslící ve svých byznysech tak trochu "zeleně" a sociálně. Velmi vítaná anketa se vlastně týká také měst a obcí, vždyť ty jsou často uvědomělé a společensky zodpovědné. Víte o někom, kdo nezištně pomáhá potřebným, kdo zapojuje svoje zaměstnance do charitativních projektů, kdo má ve své DNA šetrnost vůči životnímu prostředí...? Napište nám, doporučíme jim se nominovat :-)

Foto (zdroj): Unsplash