Hledáme nejlepšího podnikatele okresu Šumperk

09.10.2020

Zrovna vám nemusíme říkat, co pro Šumpersko znamenají podnikatelé. Jejich firmy, jejich produkty, jejich nápady a invence, koneckonců i jejich peníze. A každý, kdo se snaží živit 'sám na sebe' a ještě k tomu třeba dávat práci jiným, zasluhuje uznání.
Něco podobného si už 21 let myslí česká pobočka poradenské společnosti EY, která vyhlašuje národní kolo asi nejprestižnější světové soutěže 'EY Podnikatel roku', a právě teď (do 21. října) probíhá přihlašování podnikatelů se zajímavým, a hlavně úspěšným příběhem. Čtenáři positivSU asi ne, ale chtěli-li by někdo tvrdit, že na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku tak dobrý nikdo není, dovolíme si připomenout, že v roce 2008 vyhrál krajské kolo Libor Suchánek, zakladatel SULKO, za rok 2010 putovala cena do rukou šumperské společnosti SHM Pavla Holubáře.
Kdo máte tip na podnikatele, který je ve svém oboru fakt dobrý, je mu totálně oddán, k tomu je inovátorem a tvůrcem hodnot a společensky zodpovědný, napište nám jeho jméno na positivsu@positivsu.cz.
Dokonce jsou vypsány 4 kategorie (vítězové krajských klání postupují do celorepublikového kola, vítěz ČR pak jede na světové finále do Monte Carla). Přemýšlejte o nominantovi na hlavní cenu 'Podnikatel roku', ale zkuste navrhnout někoho i na 'Technologického podnikatele roku'. Zajímavé návrhy mohou zaznít rovněž z řad mladých talentovaných lidí (pod 30 let), pro ně je určeno ocenění 'Začínající podnikatel roku'. Že i v šumperském okrese roste význam sociálního rozměru podnikání lze potvrdit přihlášením se do kategorie 'Společensky prospěšný podnikatel roku'.
Tohle ocenění je pro firmu docela prestižní a připustíme-li, že je ohodnocením také jejich zaměstnanců, dávalo by smysl na Šumpersko pohár 'EY Podnikatel Olomouckého kraje' zase dostat. No tak, dejte tomu dvě minuty a někoho nám navrhněte ;-)

Foto (zdroj): archiv EY Podnikatel roku