Hledáme mladé, co dělají okres Šumperk lepším místem

17.03.2021

Dospěláci, pozor, potřebujeme od vás dvě minuty času, abyste se seriózně zamysleli, jestli ve věkových kategoriích dítě na základní škole, dítě na střední škole a "dítě" do třiceti let, neznáte někoho (klidně jednotlivce, klidně skupinu), kdo dělá cokoli nezištného pro společnost.

Ptáme se těch, kdo se s dětmi v tomto věku potkáváte, takže ředitelky a ředitelé základních a středních škol, všichni vedoucí kroužků, trenéři v oddílech, koneckonců rodiče... Jestli kolem sebe máte mladé lidi, jimž není lhostejný tenhle svět, dejte nám vědět, postaráme se o jejich nominaci do soutěže Gratias Tibi (Děkuji Tobě).

Gratias Tibi hledá a oceňuje děti, které například organizují charitativní sbírky, pomáhají hendikepovaným nebo seniorům, oživují veřejný prostor, pořádají osvětové akce a tak podobně. Jsme si jisti, že takové máme i tady.

Jak to u takových dobročinných soutěží bývá, nejde tady o věcné ceny, nicméně ty nejsou rozhodně k zahození. Kromě prestiže a řekněme propagace, získají vítězové studijní cesty do zahraničí, nominovaní pak budou moci absolvovat exkurze o partnerů slavnostního galavečera, jako jsou Česká televize, Knihovna Václava Havla či internetový portál Aktuálně.cz.

Pojďme si potvrdit, že na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku jsou děti s velkým srdcem, ostatně v soutěži Gratias Tibi už v minulosti byli třeba ZŠ Šumperk Sluneční (Škola běží maraton), SOŠ Šumperk (Bez včel to nejde), šumperský Spolek Jokes&Games...

Foto (zdroj): soutěž Gratias Tibi