Hanušovice plánují revitalizaci sídliště

25.11.2020

To řekl jistý politik "řídit stát jako firmu" a v Hanušovicích se tohle zdá se daří. Že, pane Kostko? ;-) Tedy minimálně pokud procházíme vize a plány města. Nejsme si jisti, kolik obdobně velkých aglomerací dokáže na stůl položit tolik architektonicko-urbanistických vizualizací. Víme, občané chtějí TEĎ chodník, TEĎ posekat trávník, TEĎ domov pro seniory... a je to logické, jenže města s dlouhodobějšími strategiemi jsou v delším horizontu těmi úspěšnějšími.
Líbí se nám, jak to starosta Marek Kostka dělá. Máme tady nápad na opravu sídliště, fajn, zeptáme si lidí, co tam žijí. Šup rup, na světě je dotazník, kde občané sdělují svou (ne)spokojenost se stávajícím stavem sídliště Na Holbě, jako jsou bezpečnost, rozsah a stav zeleně, rozsah možné seberealizace a volnočasových aktivit, kvalita dopravní infrastruktury a tak podobně.
A nejsou žádná plácání do vody, to místo za sebou má analýzu silných a slabých stránek, vyhodnotí se názory samotných obyvatel lokality a jakmile se ve 2022 půjde do revitalizace, bude se vědět naprosto přesně, co dělat, aby se to sídliště stalo ještě lepší adresou.
Bravo Hanušovice.

Foto (zdroj): město Hanušovice