Hanušovice mají vizi

17.12.2019

Ono to vypadá, že když ke kormidlu pustíte úspěšného, protože pracovitého, podnikatele, vyhrnete rukávy s ním, tak se ty věci zkrátka začnou hýbat. A není to poprvé, co o Hanušovicích a jejich činorodém starostovi Marku Kostkovi na positivSU tohle naznačujeme.
Hanušovice mají vizi. A vize je začátkem úspěchu a platí to v komunálu i v byznysu. Ta vize by svým naplňováním měla z malého pivovarského města začít dělat lepší místo pro život.
Je tu ambiciózní plán na využití parku u řeky Moravy, kde v létě proběhlo několik zdařilých akcí. Má tu vzniknout místo pro setkávání lidí, dovádění děti i nějakou tu kulturu. Následně by lávka přes řeku Moravu měla park propojit s centrem. A to centrem, které tady má vyrůst "na zelené louce" a to v okolí Hlavní ulice u mateřské a základní školy, u parkoviště před Penny marketem. Uvažuje se i o přesunu autobusového nádraží k nádraží vlakovému. V celém záměru přibude parkovacích míst, přibude zeleně, tohle chceme slyšet, že jo? Dalším plánem je revitalizace pozemků po bývalém Slezanu, kam by se mohla rozkročit výstavba bytových a rodinných domů, ať se město co do počtu obyvatel zvětšuje, možná i dům s pečovatelskou službou by mohl vyrůst, pan starosta by tam rád viděl i menší podnikatelskou zónu. Fajn, líbí.
A nikdo netvrdí, že to město zmákne v jednom volebním období, je naznačen směr a po něm vedení Hanušovic jde, to je to cenné.
No, mít teď v občance trvalé bydliště 'Hanušovice', těšili bychom se na svoji budoucnost.

Foto (zdroj): archiv vizualizace města Hanušovice