Globální ambice přináší globální zodpovědnost, ví v Tilaku

04.11.2019

Každý podnikatel ví, že je to nadstavba, která firmě nemusí přinést vyšší tržby, chytrý podnikatel ale ví, že je to správná věc, pokud budujete trvale udržitelný byznys. Řeč je o pracovních podmínkách a etických principech podnikání, což jsou v Česku témata stále více se prosazující, i o pár firmách na Šumpersku můžeme říci, že stojí na správných morálních hodnotách. Patří mezi ně i Tilak.
Ten v létě prošel speciálním sociálním a etickým auditem dle světových standardů (SMETA 6.1), který pro něj provedla česká pobočka švýcarské certifikační SGS Group. Je fér říci, že motivací pro tuhle interní kontrolu byl požadavek obchodního partnera - dvorního dodavatele GORE-TEXu® do Šumperka, ale mít "kulaté razítko" na to, že vaše firma je sociálně zodpovědná, vyznává správné morální hodnoty a dbá na pracovní podmínky, se Tilaku bude hodit také při právě probíhající expanzi na velmi těžké zahraniční trhy v USA, Velké Británii, Švýcarsku... V čemž mu držíme pěsti.
5. pád - oslovujeme, voláme další místní podnikatele, pojďte se podívat na vaši firemní politiku, jestli snese měřítka 21. století.

Foto (zdroj): archiv Tilak, a.s.