Film Kančí les bude mít premiéru v Šumperku

29.01.2020

"Ještě ráno se zdálo, že to bude pro novináře Mariana nudný a rutinní kšeft. Po příjezdu do ztracené vesnice v horách, kam ho pozval podivín Jiří, pomalu zjišťuje, že nic není tak, jak se původně zdálo.". Tou ztracenou vesnicí jsou Vernířovice, kam přivedl filmový štáb svého nového filmu herec a režisér Radim Novák. Ostatně po Miroslavu Krobotovi a Ondřeji Sokolovi je to další herec-režisér, který natáčel v rodném kraji. Radim Novák pochází z a hrdě se hlásí k Šumperku.
Takže hlavně díky tomu bude premiéra snímku v šumperském Kinu Oko, kam na ni můžete zavítat v sobotu 1. února.
Děj filmu, v němž si zahráli místní lidé z Vernířovic, ale taky profesionální herci z brněnského Národního divadla a třeba Bára Munzarová, divákům předestírá klasická životní dilemata, jako jestli za zločin má vždy následovat adekvátní trest anebo máme být v odvetách humánnější... Každopádně ve filmu si pomsta vybírá krutou daň na nevinných.
Mimochodem Kančí les už má na kontě dvojnásobné vítězství na filmovém festivalu nezávislého filmu Cinema Open v Hradci Králové, kde bral zlato za nejlepší režii a nejlepší scénář.
Jestli vám to celé přijde jako pozvánka do kina, tak to vám to přijde správně :-) Možná se z dua Radim Novák (režie, scénář) a Aleš Jedounek (scénář) stane úspěšných filmový tandem, uvidíme, přejeme jim to.
Trailer k filmu můžete vidět níže.

Foto (zdroj): archiv Kančí les