Fara Loučná chce vyhrát architektonickou soutěž

21.04.2019

Říká se o Češích, že jsou málo odvážní, pokud jde o design a architekturu. Asi na tom něco bude, když zajímavých staveb po Česku není až tak moc. Na ty, které z hlediska umělecké kvality stojí za řeč, se snaží upozornit Česká cena za architekturu, jejíž 4. ročník právě sbírá nominanty.
S velkou radostí a pýchou vám dáváme vědět, že za Olomoucký kraj se do soutěže přihlásila Fara hostinec z Loučné nad Desnou. Za velmi vydařenou rekonstrukcí historického objektu fary stojí architektonické studio z Brna Fandament Architects. Jejich projekt udělal z bývalé fary krásný horský hostinec s ubytováním. Jak k tomu říkají sami autoři "Zachovaný historický ráz domu z uliční strany kontrastuje s bočními fasádami obloženými modřínovými latěmi. V interiéru byly zachovány některé historické prvky, které byly doplněny o moderní industriální styl, dřevo, kámen a výraznou petrolejovou barvu.".
Pohled do jídelního lístku dává tušit, že oč skromnější nabídka, o to větší gastronomický zážitek to bude. K tomu na čepu hanušovický Šerák ...
Držte palce v soutěži a určitě se tam někdy zastavte, omrknout interiér, pochválit citlivost revitalizace.

Foto (zdroj): Fandamental Architects