Fajn léto s brigádou v TDK

25.06.2019

Jedna z nejlepších věcí, kterou pro sebe mohou udělat studenti o prázdninách, je absolvování letní brigády. Ano, ještě o trochu lepší je odjet na nějaký jazykový studijní pobyt do zahraničí, ale pracovat během léta je pro mladé výhodná investice. Je asi úplně jedno, co budou dělat, jestli míchat maltu na stavbě, nalívat drinky v baru, nočního recepčního anebo na píchačky ve fabrice, zásadní je ta zkušenost. Zkušenost, že peníze se v peněžence rodičů neobjevují jen tak, je k nezaplacení a bude se hodit na celý život.
Možná i největší nabídku brigádnických míst v regionu má šumperské TDK, kde ještě v tuto chvíli mají neobsazenu asi dvacítku letních míst. Našim dětem se může hodit, že si vyzkouší práci v mezinárodní korporaci, kde je ten režim prostě specifický. Konkrétně v TDK se pravděpodobně dostanou přímo do výroby, zřejmě si budou moci vyzkoušet i třísměnný provoz ...
Podle nás zajímavá zkušenost a třeba i motivace pro další kariéru. Možná je montérky vybičují k dalšímu studiu, možná je práce pro globální TDK osloví a oni tam po škole pošlou profesní životopis. Všechno je možné.