Elektrokola v Jeseníkách vítána

14.09.2019

Je přirozené a je to dobře, že rozmach elektrokol nenechává klidnými ostatní uživatele (cyklo)turistických tras. Chápe i malé dítě, že tahle nová a o dost rychlejší forma cyklistiky přináší do míst pohybu tradičních uživatelů - pěších a cyklistů, jisté komplikace a e-biková komunita musí počítat s tím, že si svoje místo na slunci bude muset obhájit.
Jenže výrobci kol do marketingu 'elektrik' pumpují nemalé peníze, což se potkává s nepřehlédnutelnou vzrůstající pohodlností lidstva (Lenost je ale taky motorem inovací, nezapomínejme.), je prakticky rozhodnuto o tom, že tenhle pohyb tu bude a basta.
Že se na to Jeseníky připravují, už jsme psali, dlužíme vám upřesňující informace, kde na šumperské straně hor elektrokola můžete dobít. Pokud tedy vyrazíte na cyklovýlet, zaplánujte si do trasy některý z těchto bodů: Bludov (Pradědovo dětské muzeum), chata Červenohorské sedlo, Dlouhé stráně, Hanušovice (Pivovarnické muzeum Holba), Hynčice pod Sušinou (Kolovna), Kouty nad Desnou (resort Kouty), chata Paprsek, Šumperk (divadlo), Štíty, Velké Losiny (Ruční papírna), Zábřeh na Moravě (Levandulová kavárna, Via Delicia).
Pro ty, kteří mají s elektrickými koly problém, máme snad uklidnění. Je pravděpodobné, že v nějaké době dojde k regulaci této formy pohybu, o což se ze své podstaty možná přičiní Česká mountainbiková asociace ve spolupráci třeba s provozovateli bike parků, Horskou službou, Lesy ČR a nějakými ministerstvy. Sedne si to, nebojte.
Jo a e-bikeři, proboha, vozte přilby!