Dostane kulturní cenu Dechový orchestr Zábřeh?

04.03.2020

Nejen prací živ je člověk. Ví se už dávno, že homo sapiens potřebuje také hry a zábavu. Troufneme si tvrdit, že v celém okrese Šumperk je takových příležitostí dost pro každého, dokonce ta šíře třeba sportovních aktivit a pestrost kulturních akcí je chvílemi nebývalá, ať žijete na Šumpersku, Zábřežsku či Mohelnicku.
Jestli s tímto našim tvrzením souhlasíte, pojďte to vyjádřit v rychlém hlasování pořádaném Olomouckým krajem. Ten chce ocenit výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2019 a ptá se na váš názor. Zástupcem okresu Šumperk je Dechový orchestr Zábřeh.
Tohle těleso, když vystoupí v plné síle, má na pódiu přes 60 lidí, které zkušenou dirigentskou rukou vede jeho zakladatel Lubomír Vepřek. Poctivá práce a tvrdý trénink drží orchestr hodně vysoko, což v roce 2019 potvrdily např. dvě vystoupení v Číně anebo druhý ročník akce Notování Zábřehem, kam si našlo cesto přes 6 tisíc návštěvníků.
Tak přátelé, zábřežští muzikanti čekají na vaše hlasy do konce března, můžete tak učinit zde. Výsledek budeme znát 7. dubna.