Dolní Studénky online

21.05.2019

Svět bude patřit těm, kteří budou online. A to ne online jako 'být na příjmu', ale být připravený dělat jakýkoli byznys 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, to bude obsah termínu online.
Vám se může zdát, že to, co právě dotahuje starosta Dolních Studének Radim Sršeň je o tom bytí na příjmu, protože on říká, jak ho příjemně překvapil zájem důchodců. My tomu všemu přikládáme trochu jiný - větší význam. Na úspěšné zprovoznění toho tzv. vysokorychlostního internetu v malé obci čekají desítky starostů z celé republiky, aby se pokusili Dolními Studénkami zvolený model zreplikovat. Oč jde? Pro poskytovatele internetu jsou malé obce obchodně nezajímavé, pokud není potenciál připojit alespoň nižší stovky domácností. Tyhle Dolní Studénky s 1350 obyvateli klidně připojí 200 domácností a fór je v tom, že obec se poskytovateli za tyhle odběratele zaručí.
To je tak krásný příklad toho, že kde je vůle, tam se nějaké řešení vždycky najde a znovu opakujeme, projekt je podle positivSU taky morálním signálem do Prahy (rozuměj vládě), že Šumpersko a Jesenickou jsou tady, připraveni se zapojit do digitalizace České republiky.
Díky starosto a prosím, rozešlete "manuál", jak to s internetem udělat, na všechny okolní obce ;-)

Foto (zdroj) : Lucie Sýkorová