Dolní Studénky jako online lídr

18.08.2020

Když se starosta malé obce Radim Sršeň před asi dvěma lety poprvé nechal slyšet, že do obce dostane rychlý internet, mohlo to na někoho působit jako jakýsi rozmar. A hle, kam se společnost za tu dobu posunula, k čemu všemu je dnes internet dobrý až nezbytný? Koronakrize to všechno jen zvýraznila, kdy kdo nebyl online, měl velký problém fungovat. Myslíme školy, firmy, úřady...
No, přání se stává skutečností, Dolními Studénkami začínají lítat data 10x rychleji a cílovým stavem je nejméně 100 megabitů za vteřinu, kam se obec má dostat na jaře. Starosta se chystá na soutěž o poskytovatele internetu, síla vyjednávání má být dána tím, jak velký počet zákazníků vítězný operátor získá. Dolní Studénky s 1350 obyvateli klidně připojí několik set domácností a fór je v tom, že obec se poskytovateli za tyhle odběratele zaručí. Díky tomuto postupu by se zákazníci klidně mohli dostat na cenu třeba 300 Kč za měsíc.
Nezapomeňte, že na dotažení akce čekají starostové z celé republiky, aby se pokusili Dolními Studénkami zvolený model "okopírovat". Proč? Protože pro poskytovatele internetu jsou malé obce obchodně nezajímavé, potřebují připojit aspoň nižší stovky domácností, jako se jim to povede v tomhle případě.
Moc fandíme a vyhlížíme další odvážné starostky a starosty.