Do Jeseníků míří světová cyklistika

25.05.2019

Rozhodně je pár oblastí, ve kterých jsou Jeseníky světové. Už sedmým rokem to bude platit pro silniční cyklistiku, která si v našich horách dává dostaveníčko na etapovém Závodě míru U23, tedy v pelotonu budou závodníci do 23 let (závod je pošesté součástí prestižního Nations' Cupu).
Čtyřetapové klání platí za jeden z nejprestižnějších závodů téhle kategorie a úspěch na Grand prix Priessnitz spa je jistou pozvánkou do některého z profesionálních týmů jezdících Tour de France, mladíci se tu chtějí ukázat. Od 6. do 9. června se budou prohánět po zdejších silnicích, coby fanoušků se vás to týká v pátek 7., kdy se peloton prožene přes Brannou a Velké Losiny a pak hlavně v sobotu při královské etapě, to borci přijedou od Sobotína směr Loučná nad Desnou a pak si vyšlápnou Dlouhé Stráně.
Celý cyklistický cirkus čítá 22 týmů, jež tvoří jezdci a lidé okolo nich, k tomu doprovodné vozy, desítky motorek ..., pohled na peloton je fakt úchvatný. Všichni tihle lidé tzv. ochutnají Jeseníky (závodníci hodně syrově), to je přece perfektní příležitost pro reklamu. Všichni, kteří zajišťujete chod akce, makejte, ať je to organizačně na jedničku, vy nezúčastnění alespoň přijďte zafandit k trati, je to ojedinělá příležitost vidět světový profi sport zblízka.
Pochvala od nás pořádající Jesenické Cyklistické a od jejího šéfa Jaroslava Vašíčka pro změnu slova díků všem zainteresovaným za spolupráci na přípravách, takže městům a obcím, Policii ČR, dobrovolníkům ... Všichni spokojení, paráda.
Jo, českým želízkem pro TOP 10 by měl být Karel Vacek, naše dresy v pelotonu nepřehlédnete.

Foto (zdroj): Jan Brychta