Deváťáci mohou vybírat ze středních škol okresu Šumperk

29.01.2021

Deváťáci právě prožívají hodně zásadní období, zbývá jim posledních pár dnů do podání přihlášek na střední školy. V hlavách jim běží klasická dilemata typu nebude mi na internátu smutno, mám na maturitní obor, bude mě studium bavit, chtěl bych se tímhle živit...?

Zřizovatel (Olomoucký kraj) natočil o každé střední škole asi dvouminutové video, v němž se snaží představit to nedůležitější z dané školy. Možná by to mohlo posloužit žákům 9. i 8. tříd a dost možná i jejich rodičům, ti totiž zůstávají stále nejdůležitějšími parťáky dětí ve výběru střední školy. I přes konzervativnost českého školství zdejší školy otevírají nové obory, rozšiřují záběr i specializaci, realizují stáže..., zkrátka jejich kvalita jde nahoru.

Níže najdete videoprofily středních škol okresu Šumperk, mrkněte na: Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Šumperk, Střední odborná škola Šumperk, Střední škola technická a zemědělská Mohelnice, Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh, Střední zdravotnická škola Šumperk, Střední škola sociální péče a služeb Zábřeh, Střední průmyslová škola elektrotechnická a Obchodní akademie Mohelnice, Obchodní akademie a Jazyková škola Šumperk, Gymnázium Šumperk a Gymnázium Zábřeh.

Sdílejte prosím článek na všechny deváťáky, připraví je to o max. 10 minut života. To dají ;-)

#sumperk #zabreh #mohelnice #okressumperk #stredniskola #vyberstredniskoly #vzdelavanisumpersko #devatatrida