Děti okresu Šumperk stavěly roboty

20.12.2019

Nádhernou ukázkou toho, jak taky může vypadat příprava našich dětí na technologickou budoucnost, byla Konstruktérská akademie uspořádaná v Postřelmově vzdělávací platformou MAP ORP Zábřeh II. Ta do místní tělocvičny pozvala dětské dvou až tříčlenné soutěžní týmy ze škol okresu Šumperk, aby si vyzkoušely stavbu i programování LEGO MindStorms robotů.
Na workshop si našlo cestu téměř 200 dětí (Zábřeh, Dubicko, Šumperk, Rovensko, Horní Studénky, Svébohov, Lesnice, Rohle a Mohelnice), přičemž pro většinu z nich to byl první kontakt s programovatelnou verzí lega a se zadanými úkoly si poradily dobře.
Pro ty, kteří se nechtěli zapojit přímo do soutěže, bylo po tělocvičně rozeseto několik polytechnických stanovišť, na nichž se seznámili například s 3D tiskem, gravírováním, zajímavými deskovými hrami a stavebnicemi.
Podle zaníceného montování a jiskření v dětských očích lze usuzovat, že tahle akce byla žákům po chuti a můžeme doufat, že pro některé z nich nešlo o poslední kontakt s roboty a programováním.

Foto (zdroj): Tiger10