Děti okresu Šumperk mají jasno v tom, co je ekologické chování vůči vodě

13.05.2021

Dospěláci, nikdy nepodceňujte děti, zvláště ne v jejich znalostech, pokud jde o zodpovědné ekologické chování. Podívejte, kde všude na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku jsou zapojeni do vzdělávacího programu Recyklohraní. MŠ Pohádka Šumperk, MŠ Veselá školka Šumperk, MŠ Ráječek, ZŠ a MŠ Bohdíkov, ZŠ a MŠ Bratrušov, ZŠ a MŠ Brníčko, ZŠ a MŠ Bušín, ZŠ a MŠ Dolní Studénky, ZŠ a MŠ Dubicko, ZŠ a MŠ Hanušovice, ZŠ a MŠ Hrabenov, ZŠ a MŠ Hrabišín, ZŠ a MŠ Hrabová, ZŠ a MŠ Jedlí, ZŠ a MŠ Kamenná, ZŠ a MŠ Kolšov, ZŠ a MŠ Mírov, ZŠ a MŠ - Speciálně pedagogické centrum Mohelnice, ZŠ a MŠ Nový Malín, ZŠ a MŠ Olšany, ZŠ a MŠ při lázních Bludov, ZŠ a MŠ Rovensko, ZŠ a MŠ Vikýřovice, ZŠ a MŠ Zábřeh, ZŠ a MŠ Zvole, ZŠ a MŠ Bohuslavice, ZŠ B.Hrbka a MŠ Leština, ZŠ Chromeč, ZŠ Karla staršího ze Žerotína Bludov, ZŠ Libina, ZŠ Loštice, ZŠ Mohelnice Vodní, ZŠ Moravičany, ZŠ Šumperk 8. května, ZŠ Šumperk Dr. E.Beneše, ZŠ Šumperk Sluneční, ZŠ Šumperk Vrchlického, ZŠ Úsov, ZŠ Zábřeh Severovýchod, ZŠ a MŠ Štíty, ZŠ a SŠ Pomněnka Šumperk, ZŠ Loučná nad Desnou, ZŠ Postřelmov, ZŠ Zábřeh B.Němcové, ZŠ Zábřeh Školská, Odborné učiliště a Praktická škola Mohelnice, Gymnázium Zábřeh, SOŠ Šumperk, Střední průmyslová škola elektrotechnická a Obchodní akademie Mohelnice, Střední škola technická a zemědělská Mohelnice, Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Šumperk.

A tohle Recyklohraní nám vzkazuje, že podle jejich průzkumu devět z deseti dětí okresu Jeseník ví, že do záchodu se nemají splachovat zbytky jídla, hygienické potřeby nebo nespotřebované léky, že doma mají mít nádobu na použitý olej po smažení a že při čištění zubů a sprchování nemají nechat téct vodu. Podle 95 % děcek je dobré zachytávat dešťovou vodu a používat ji třeba na zalévání zahrádky.

Díky rodičům, díky škole, mají zdejší děti slušné znalosti i zažité praktické návyky, jak s vodou neplýtvat. Tak je v tom podpořte, v jejich dospělosti bude voda ještě cennější surovinou, v ČR je podle Recyklohraní průměrná denní spotřeba vody na osobu asi 4 500 litrů!

Foto (zdroj): Unsplash