Děti okresu Šumperk dostávají eko průpravu

04.03.2021

Konkrétně teď se na školách bohužel nic neděje, ale když v nich jsou žáci, ve většině těch z okresu Šumperk lze zaregistrovat nápadnou vstřícnost vůči ekologické výchově dětí, protože to jejich zodpovědnost ovlivní, jak čistou Zemi tady budeme mít za 10 20 let.

Mateřské, základní a střední školy na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku jsou zapojeny do programu Recyklohraní, jež děti seznamuje s něčím tak důležitým, jako je sběr a třídění odpadů. Jde se na to přes informovanost, budování návyků, hraní si i přes praktické úkoly.

Aby byl projekt zábavný a udržitelný, má jedno nosné téma - sběr použitých baterií a drobného elektrozařízení. Tímhle způsobem se po Česku jen v loňském roce vybralo přes 87 tun vybitých baterií, což po recyklaci znamená asi 56 tun zachráněných surovin, jako jsou železo, nikl, měď, stříbro...

V našem regionu jsou do akce zapojeny tyhle školy: MŠ Pohádka Šumperk, MŠ Veselá školka Šumperk, MŠ Ráječek, ZŠ a MŠ Bohdíkov, ZŠ a MŠ Bratrušov, ZŠ a MŠ Brníčko, ZŠ a MŠ Bušín, ZŠ a MŠ Dolní Studénky, ZŠ a MŠ Dubicko, ZŠ a MŠ Hanušovice, ZŠ a MŠ Hrabenov, ZŠ a MŠ Hrabišín, ZŠ a MŠ Hrabová, ZŠ a MŠ Jedlí, ZŠ a MŠ Kamenná, ZŠ a MŠ Kolšov, ZŠ a MŠ Mírov, ZŠ a MŠ - Speciálně pedagogické centrum Mohelnice, ZŠ a MŠ Nový Malín, ZŠ a MŠ Olšany, ZŠ a MŠ při lázních Bludov, ZŠ a MŠ Rovensko, ZŠ a MŠ Vikýřovice, ZŠ a MŠ Zábřeh, ZŠ a MŠ Zvole, ZŠ a MŠ Bohuslavice, ZŠ B.Hrbka a MŠ Leština, ZŠ Chromeč, ZŠ Karla staršího ze Žerotína Bludov, ZŠ Libina, ZŠ Loštice, ZŠ Mohelnice Vodní, ZŠ Moravičany, ZŠ Šumperk 8. května, ZŠ Šumperk Dr. E.Beneše, ZŠ Šumperk Sluneční, ZŠ Šumperk Vrchlického, ZŠ Úsov, ZŠ Zábřeh Severovýchod, ZŠ a MŠ Štíty, ZŠ a SŠ Pomněnka Šumperk, ZŠ Loučná nad Desnou, ZŠ Postřelmov, ZŠ Zábřeh B.Němcové, ZŠ Zábřeh Školská, Odborné učiliště a Praktická škola Mohelnice, Gymnázium Zábřeh, SOŠ Šumperk, Střední průmyslová škola elektrotechnická a Obchodní akademie Mohelnice, Střední škola technická a zemědělská Mohelnice, Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Šumperk. Tam všude začínají s eko základy, aby se generace dnešních dětí mohly výrazněji opřít do vyššího levelu udržitelnosti - cirkulární ekonomiky. Těšíme se na to.

Foto (zdroj): Recyklohraní