Další lokální vánoční dárky 'JESENÍKY - originální produkt'

05.12.2019

Tam v Praze nám to všichni závidí, jakou soudržností se vyznačuje Šumpersko. Teď je tu další příležitost, jak můžeme potvrdit, že to sedí.
Sama Asociace regionálních značek uvozuje svoji jesenickou podznačku 'JESENÍKY - originální produkt' následovně "Táhlé zaoblené hřebeny, hluboká údolí řek, zaříznutá v lesnatých stráních. Region květnatých luk a zelených pastvin, na nichž se poklidně pasou stáda ovcí a skotu. Drsná a zároveň romantická příroda. Tvořivost místních lidí i bohatá nabídka služeb - to je jedinečnost Jeseníků, nejvyššího pohoří Moravy.". A právě teď tahle certifikační autorita vydává aktualizovaný katalog výrobků a služeb splňujících klíčová slova jako 'zdejší', 'lokální', 'regionální', 'jesenický', 'kvalitní', 'místní'... všechny produkty se mohou stát skvělým vánočním dárkem. Dárkem, jímž se hrdě přihlásíte ke svému původu, zpropagujete okres Šumperk, a ještě tím nejlepším možným způsobem, tj. finančně, podpoříte lokální ekonomiku.
Subjektů, u nichž můžete nakupovat, je v katalogu hodně, z těch echt místních zmíníme jenom několik - regionální knížky z nakladatelství Pavel Ševčík - VEDUTA, Staroměstské máslové trubičky, textilní výrobky od Mariany Felnerové z Hanušovic, čerstvé ovčí a kravské sýry z Brníčka, ovocné a bylinné destiláty značky Ullersdorf z Velkých Losin, pestrou paletu konzervovaných potravin od Via Delicia Zábřeh, Velkolosinské pralinky, Roztomilé sýry ze šumperské sýrárny, nejen mlýnské výrobky od PRO-BIO, pivka z minipivovarů Kolštejn, Zlosin či Albert, lyofilizované potraviny ze Zábřeha a mnoho jiných.
Určitě si brožuru stáhněte tu a seriózně zapřemýšlejte, komu a čím jesenickým uděláte radost rodině a přátelům.
Děkujeme, že tomu ten čas věnujete.