Dvě cukrářky Šumperska bodovaly v Živnostníkovi roku 2019

14.11.2019

Slavíme 30 let demokracie, 30 let tržní ekonomiky, ty roky si zdejší privátní sektor zatraceně oddřel, protože tady prostě nebyla podnikatelská základna, nebylo nač navazovat. Malý zázrak je každý, kdo ze soukromníků to v byznysu přežil, velký zázrak je ten, kdo dokázal vyrůst a dnes na lokálním trhu dokáže konkurovat globálním hráčům.
Jana Kašparová spojila svoje podnikání s osobní vášní a už pár let ve Velkých Losinách provozuje malou dílnu na výrobu čokoládových pralinek. Jejich prostřednictvím chce lidem, kteří její sladkosti ochutnají ukázat, že čokoláda je vrcholná pochutina, nikoli jen "hnědá hmota".
Olga Gřundělová pár let po revoluci pekla trubičky leda tak pro domácí spotřebu, jenže kvalita provedení jejího sladkého v regionu tak zarezonovala, že aktuální produkce firmy Staroměstská máslová trubička činí cca 8000 kusů denně.
A obě dámy už na svoji pracovitost mají i diplom.
MONETA Money Bank a Hospodářské noviny každoročně pořádají prestižní soutěž Živnostník roku a Velkolosinské pralinky v ní obsadily druhé a Staroměstské máslové trubičky třetí místo.
Třesky plesky, každého živnostníka zajímají ekonomické výsledky, ale shodneme se asi, že takové ocenění tvrdě pracujícího soukromníka potěší.
Boucháme šáňo a oběma dámám přejeme vše dobré.
Výsledky MONETA Živnostník roku 2019 Olomouckého kraje:
1. Jiří Žákovský - vývoj a výzkum úprav povrchů nejrůznějších materiálů (Olomouc)
2. Jana Kašparová - výroba velkolosinských pralinek (Velké Losiny)
3. Olga Gřundělová - výroba staroměstských máslových trubiček (Staré Město)

Foto (zdroj): archiv soutěže MONETA Živnostník roku