Čtvrté nejnavštěvovanější kino v ČR - Kino Oko Šumperk

20.01.2020

Češi od roku 2013 chodí do kina stále více, s výjimkou 2017 je trend rostoucí. Jasně, že největší počty návštěvníků statistice dodávají multiplexy ve velkých městech, svoje nezastupitelné místo mají i tzv. jednosálová kina. Ta se musí více snažit, nevystačí si jen s pohodlnou sedačkou a čerstvým popcornem.
Tenhle popis beze zbytku sedí na šumperské Kino Oko, kterému samozřejmě pomohla nedávná rekonstrukce, k tomu pár divácky fakt úspěšných filmů, ale hlavně chuť Šumperanů do kina chodit. Naše kino se svezlo s celkovým růstem návštěvnosti, samo do těch loňských 18,3 milionů diváků přispělo asi 90 tisíci prodaných lístků, a to je pro Kino Oko rekord v novodobé historii tohoto kulturního stánku.
A teď si pojďme říct, že tým starající se o kino pod vedením ředitele Kamila Navrátila hodně pracuje na tom, abyste měli důvod chodit. V sále se nehrají jen hollywoodské trháky, několikrát za rok tu promítají balet, operu nebo koncert, mají tu art klub pro fajnšmejkry, taky biják pro seniory a v půlce února třeba sci-fi festival Future Gate. Jak se říkává - pořád se něco děje.
Všímáte, jak tu máme v krátké době druhý důkaz o tom, že Šumperk je 'chytré město'? Knihovna má druhý nejvyšší počet vypůjčených knih na hlavu a teď kino je 4. nejnavštěvovanější kino s jedním sálem. Zajímavé.

Foto (zdroj): archiv Bio Oko