Cizinci poznávají Šumperk díky Dormer Prametu

28.08.2019

Tipujeme, že možná nejvíce zahraničních návštěv přijíždí do Šumperku do zdejší firmy Dormer Pramet. Jestliže je společnost největším českým výrobcem řezných nástrojů a zároveň je součástí mezinárodního uskupení s 22 pobočkami po světě, jehož výrobky jsou k dostání ve 120 zemích, nemůžeme se moc plést.
Právě pro svoje významné zákazníky a kolegy z poboček otevřel Dormer Pramet v Šumperku zákaznické XP centrum (Experience Centre), kam na prezentace novinek a předváděčky špičkových nástrojů každoročně přijíždějí lidé doslova z celého světa. Od otevření v roce 2017 už jde o nějakých tisíc lidí, kteří vážili cestu na sever Moravy. Zde strávili čas jednak v profesionálním XP centru, ale také blíže poznali krásy města Šumperk, mentalitu zdejších lidí a odnesli si poznatek o tom, jak v jednom koutu České republiky vznikají světové věci. Věci, pro které třeba Američan neváhá podstoupit dvanáctihodinový let přes Atlantik a tři hodiny jízdy autem z letiště, aby vše viděl na vlastní oči.
Nějak takhle my si představujeme obsah slova 'international' a jsme rádi, že šumperské XP centrum láká do našeho města tolik národností. Ostatně vám všem, kteří ještě detailněji neznáte Dormer Pramet doporučujeme absolvovat vydařenou virtuální prohlídku, jde to na tomhle linku.