Chytré oživení centra Mohelnice

08.08.2020

Ideální stav, když se umí domluvit úředník s podnikatelem ;-) Díky tomu teď můžete po kulturní stránce zažívat velmi zajímavé léto v centru Mohelnice. Totiž, radnice se domluvila s Hospodou Za Starých Časů na částečné uzavírce Olomoucké ulice, co ústí na náměstí Svobody.
Po tři měsíce (červen-srpen) od 17 do 23 hodin bude ulice uzavřena, aby se na stylových dlažebních kostkách mohla konat různá společenská setkání. Rozhodně se tu uskuteční pořádná porce 'Koncertů na ulici', což tedy notně obohatí zdejší komunitní život a jistě do centra přiláká spousty lidí, kteří by jinak seděli doma.
Tahle vstřícnost mohelnických zastupitelů reaguje na zvyšující se poptávku obyvatel města po oživení města, a to je pro každé vedení vždycky výzva. Totiž živé ulice jsou nepochybně zdrojem příjmů podnikatelů v nich provozujících gastronomická zařízení a obchůdky, to je něco, co Mohelnice potřebuje - vydělávající živnostníky.
Tohle léto je testovací, my samozřejmě přejeme nejen Mohelnici, aby se dařilo lákat veřejnost do svých center, je to pro kvalitu života v daném místě velmi prospěšné.

Foto (zdroj): archiv Hospoda Za Starých Časů