Chaty a chalupy v Jeseníkách čeká dobré léto

14.04.2020

Je to trochu tipovačka, ale zkoušíme odhadnout, jak bude probíhat léto 2020 z hlediska dovolených Čechů, Moravanů a Slezanů, bude vítězit ČR. Možná to dokonce bude jediná možnost, jak se dostat z domova. A pokud budeme i o prázdninách chodit s rouškami či bude stále omezeno scházení se většího počtu osob, pak to téměř jistě v dobrém slova smyslu pocítí pronajímatelé chat a chalup. To bude první segment cestovního ruchu, který se začne zotavovat ze současného výpadku tržeb.
Může se to změnit, jako že rozvolnit více, ale s velkou pravděpodobností na chalupy, kde se ubytuje jedna rodina, půjde jezdit, jejich pronajímání v létě normálně poběží. A Jeseníky v okrese Šumperk jsou těchto nemovitostí plné, jenom na portále e-chalupy.cz jsou jich desítky. Namátkou - Chata Sněženka v Branné, Chalupa u náměstí ve Starém Městě pod Sněžníkem, Domeček Losiny ve Velkých Losinách, Chata u Vikouše v Koutech, Chata Radana v Bludově, Chata Dolní Bušínov ...
Tady vidíme světlo na konci tunelu, byť ty ztráty, které si teď cestovní ruch a na něj navázané obory připisují, se budou vracet do normálu dlouho. Doufáme, že lidé z velkých měst jako jsou Olomouc, Brno, Ostrava..., co mají Jeseníky rádi, náš turismus podrží.
Přátelé, teď to přežijme a už už spřádejme plány, jak si užijeme léto.

Foto (zdroj): Jan Blanický