Cesta z města na vyhlídku Kokeš

25.07.2020

Jistě, že vás můžeme poslat na vyhlášené turistické cíle typu Dlouhé stráně, Praděd... Co když ale chceme, abyste poznali i nedaleké okolí Šumperka? Jestli se chcete dovědět, jak zajímavě strávit půlden kousek za městem, čtěte dál.
Na pomoc si bereme Jesenické návraty, aby nás jejich kamera přivedla na vyhlídku Kokeš, nicméně místo startu (U Nových Domků) vám nabídne i další zábavu. V blízkosti jsou nové cyklotraily Tulinka, je tu discgolfové hřiště Kotel a vyhlášená restaurace Na Domkách. Místem prochází rejchartická Andělská stezka, což je přehlídka velkých dřevěných andělů pod širým nebem, sochy okřídlených postav budou lemovat i část vašeho výletu.
Vždycky je fajn, když výlet z bodu A do bodu B můžete pojmout jako okruh, a to je případ výšlapu na vyhlídku Kokeš. Když se vám podaří udržet pozornost u několika turistických rozcestníků a zkombinovat žlutou a zelenou značku, poskládáte si pěknou túru, na níž našlapete 3, ale klidně i 8 kilometrů. S trasou se toho dá vymyslet více, to už ale doporučujeme mít u sebe mapu, protože zabloudit asi nechcete ;-)
Každopádně v cíli se můžete těšit na hezký výhled na Jeseníky, a to z výšky pouhých 511 metrů nad mořem. Zkuste, podle positivSU se vám to bude líbit.
Mapu s trasou máte tady.

Foto (zdroj): Jesenické návraty