Ceny cestovního ruchu rozdány, uspěli jsme

12.10.2019

Víme, že je to hodně skloňované téma a víme, že některým z vás už se toho zdá příliš. Zdejší turismus, který každý rok vždy o něco povyroste, měl ve čtvrtek slávu. To v hanácké metropoli rozdávali Ceny Olomouckého kraje za cestovní ruch 2019. Je důležité, že umíme ocenit lidi a subjekty pracující v tomhle stále náročnějším odvětví, zvláště pak ty, kteří stojí za růstem kvality poskytovaných služeb. A o to jde i krajským cenám.
Proto ocenění v kategorii 'novinka cestovního ruchu' vyhrál internetový projekt vikýřovického Zdeňka Juruše Jesenické návraty https://jesenickenavraty.cz/. Projekt neotřelým způsobem formou videoreportáží z výletů zve diváky na zajímavá místa našeho regionu.
Svoji kategorii dostalo i jídlo a pití, a tak se z titulu regionální produkt raduje zábřežská rodinná konzervárna Via Delicia.
A co místo pro dovolenou, kam na Šumpersko byste vyrazili? Podle hodnotitelů jsou dobrou volbou Termály Velké Losiny.
Osobností roku v cestovním ruchu byl vyhlášen David Mičunek, šéf šumpersko-jesenických turistických značkařů. Ti obhospodařují značení od Bílé Vody po Bouzov, což v součtu pro pěší, cyklisty a běžkaře znamená asi 2371 kilometrů.
Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme za šíření povědomí o krásách našich hor a přírody.