Bude Zlatý Ámos ze Šumperka?

27.03.2019

Pokud jde o světlou budoucnost Šumperska, hodně sázíme na školy, že z žáků a studentů udělají vzdělané lidi, o něž se budeme moci v opřít.
Proto musíme tleskat každé příležitosti, kdy zdejší vzdělávací systém potlesk zaslouží. Aktuálně náš pohled směřuje na třídní učitelku deváťáků ze ZŠ Šumavská v Šumperku, Radmilu Lucovou, která se probojovala do finále stále prestižnější celostátní soutěže Zlatý Ámos. Do ní soutěžící kantory nominují sami žáci, což je silný důkaz kvality. Jistě, účast v Ámosovi neříká, že právě tenhle učitel učí nejlíp, ale dokazuje, že daný učitel směrem k dětem odvádí dobrou práci, když si od nich vyslouží nominaci.
Třeba učitelka Lucová si u žáků šplhla tím, že je jednou ve výuce nechala kouknout na hokejové čtvrtfinále Česko versus Rusko ;-) Ale přihlášení do soutěže mnohém více souviselo s její dvacet pět let trvající odhodlanou prací učitelky, která umí s žáky navázat vztah. Třeba dobrovolným doučováním, třeba spravedlností či schopností s třídou vtipkovat, jak si toho děti učitelky Lucové považují u ní.
Vyhlášení vítěze mezi šesti finalisty proběhne ve čtvrtek 28.3., tak popřejme kantorce ze šumperské základky štěstí, případně ji podpořte hlasem.

Foto (zdroj): Zlatý Ámos