Bravo, Štíty mají zubaře

01.02.2019

Máme krásný důkaz, jak může vypadat příkladná péče vedení města o blaho svých občanů. Ukázaly to Štíty, kterým se po tříletém snažení podařilo zajistit pro město a jeho okolí zubaře. Debatu, jestli by to náhodou neměl řešit stát, ponechme stranou, jen si prostě pojďme říci, že vedení Štítu má jedničku. Město novému panu zubaři kompletně připravilo ordinaci a dokonce mu zajistilo bydlení, což je fakt nadstandard. Město to celé stálo asi 2,7 milionů korun, jenže to nešlo jinak.
Teď už se pacienti těší z přítomnosti MUDr. Iurie Simana z Ukrajiny. Se svojí dobrou češtinou jistě zboří mýty o doktorech z ciziny, co nemluví našim jazykem. Naopak, s profesní zkušeností z Ukrajiny, Moldavska a Rumunska, kdy ČR je jeho čtvrtou štací, se pan doktor jistě stane vítaným zpestřením života ve městě.
Nechť je to návod pro další obce a města mající problém s praktickými lékaři a právě zubaři, že do doby, než se vzpamatuje stát, možná budou muset přijít s podobným řešením, jako zrealizoval tým pana starosty Vogela.
Tak do Štítu zdravé zuby bez kazů a krásný úsměv.