Bratrušov se Šumperkem spojí cyklostezka

01.04.2019

Všimli jste si někdy toho, jak některý typy investic tu více, tu méně rozdělí obec/město? Aby ne, jednoho zajímá oprava kostela, druhého dětské hřiště, třetího chce peníze pro sport. A všimli jste si taky, že v tomto smyslu jsou docela nekonfliktní jsou cyklostezky?
A zrovna stezka mezi Šumperkem a Bratrušovem je pro mnoho cyklistů zásadní věc. Je to poslední směr ze Šumperka, který není k cyklistům vstřícně ošetřen, takže zejména bezpečnost dopravy je to, co stavba vyřeší. Řidiči se budou na cyklisty dívat z úctyhodné vzdálenosti.
Zakázku za asi 30 milionů realizují Šumperk s Bratrušovem a všichni, kteří jezdí na kole či kolečkových bruslích nebo chtějí chodit pěšky, to kvitují. Uvidí se, kolika miliony to bude "kvitovat" Evropská unie, s jejími penězi se tak nějak počítá. Součástí projektu je přemostění, úprava tří autobusových zastávek, dvou přechodů pro chodce a modernizace veřejného osvětlení. Stezka povede po polích a loukách nad silnicí, takže všichni účastníci provozu budou v klidu.
Držíme palce, ať dílo stojí co nejdříve.