Bludov postaví stůl slávy

10.07.2019

Každá sebemenší víska ve své historii a současnosti najde zajímavé osobnosti - rodačky a rodáky, kteří byli/jsou v něčem opravdu dobří a třeba svým úspěchem překročili i katastr své vísky, okresu nebo nedej bože i země.
Originální způsob, jak takovým lidem vzdát hold, vymyslel Bludov, lépe řečeno Richard Chytka - autor nápadu. Každá osobnost mající ve svém rodném listě jako místo narození Bludov, bude mít šanci dostat se k 6 metrů dlouhému dřevěnému stolu v podobě mosazné tabulky se svým jménem. Tenhle "stůl slávy" doplní 25 metrů dlouhá lavice, spolu se stolem zhotovená z 300 let starého dubu. Jistou designovkou je otvor ve stole, jímž bude prorůstat nový mladý dub jako symbol a motivace dalším významným osobnostem obce Bludov v budoucnosti. Celé posezení vyroste na zelené ploše u cukrárny.
Bludováci, pojďte se hecnout a pojďte makat na co nejrychlejším pokrytí desky stolu jmenovkami současníků, ať to není jen o malíři Adolfu Kašparovi, doktoru Janu Březinovi či zakladateli lázní Zdeňku Pospíšilovi.