Bludov patří Pradědovi a dětem

29.01.2019

Jeseníky dlouho trpěly tím, že za špatného počasí (zima bez sněhu, léto bez slunka) neměly rodinám s dětmi moc co nabídnout. Už dávno to neplatí, tady máte jeden z nejpádnějších důkazů.
To si tak v roce 2008 řekla Tereza Schreiberová s přáteli, že by to chtělo pro ty Jeseníky něco udělat a založila spolek Jeseníky přes hranici, který se v Bludově pustil do vybudování dětské herny. Co herny, úplného dětského domu! Chytré spojení s Pradědem, a hlavně řemeslně fakt vydařený interiér plný herních prvků, hraček, zábavných zákoutí ... a především vesničky Pradědovo! To tu ještě nebylo. O Pradědově muzeu se velmi rychle začalo šuškat (nejen mezi dětmi) od Mohelnice po Zlaté Hory. Místo do svých výletních itinerářů nepsali jen turisté ze zbytku země, ale sami obyvatelé na Šumpersku a Jesenicku. Kdo má malé děti a dosud nebyl v Bludově, jako by nebyl ;-)
Chytře vedené dětské muzeum, kde si na své přijdou i dospělí, třeba díky lokální gastronomii, kde si děti vydrží hrát mnoho hodin, dneska už i na venkovním hřišti ... s pestrou nabídkou všemožných doprovodných programů, kroužků a táborů, to je Pradědovo muzeum Bludov, ikona indoorové zábavy dětí okresu Šumperk.
Ten Praděd musel být milý pán.