Bludov má investiční apetit

02.06.2019

Stát mezi Šumperkem a Zábřehem má svoje výhody i nevýhody, každopádně vás to jako obec motivuje k tomu, abyste dokázali těmto dvěma městům v některých věcech konkurovat nebo se jim dejme tomu vyrovnat.
Své o téhle pozici ví tým kolem starosty Pavla Stona, který šéfuje Bludovu. Zastupitelstvo si jasně vytyčilo investiční záměry, které mají zvýšit kvalitu života obce, v níž se narodil slavný ilustrátor Adolf Kašpar.
První konkrétní věc - za prodejnou Jednoty vznikne za 1,2 milionů korun nové parkoviště pro 20 aut. Plán rozpočtu však zahrnuje mnoho dalších projektů, zmíníme třeba revitalizaci zámeckého rybníka, kdy za částku 1,3 milionů dojde k rekonstrukci břehů a odbahnění. Vedení obce chce dotáhnout rekonstrukci střechy Oranžerie, položit nový asfalt na komunikaci spojující ulice K Zámečku a Dr. Březiny, odkanalizovat část ulice Nádražní nebo také dotáhnout vnitřní opravy kulturního i Obecního domu.
Každý v Bludově ví, že tou nejzásadnější investicí však je obchvat města, debaty o něm už jsou opravdu vousaté. Je fér říci, že v posledních měsících se ledy hnuly. Ředitelství silnic a dálnic dotahuje výkupy pozemků, chystá se výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace, se stavbou za asi 3,5 miliardy korun by se mělo začít na přelomu let 2020/2021 a pak to budou 3 náročnější roky. Ovšem ten výsledek bude stát za to.
Přejeme Bludovu, ať se investice podaří dotáhnout.

Foto (zdroj): Šumperak