Bikerský super talent z Rapotína, Mikuláš Nevrkla

28.09.2020

Jako ono to asi není zase tak velké překvapení, že tenhle hornatý region dá světu velmi dobrého cyklistu. Fajn, jenže rapotínský Mikuláš Nevrkla je mimořádně talentovaný a v jeho dvaceti letech o něm nemůže říkat, že 'je českou nadějí na úspěch', on už ty úspěchy pro Česko regulérně zařizuje.
Vyrostl na bikrose, který má za barákem, ostatně v něm dosáhl prozatím největších úspěchů (x násobný Mistr ČR, dokonce Mistr Evropy), ale taky důležité je, co všechno zvládne tenhle mladý divočák vyhrát v dalších cyklistických disciplínách. Sedí mu všechno, v čem prostě sednete na kolo a jedete z kopce, v tom má předpoklad zajíždět dobré výsledky. A to je kromě bikrosu ještě fourcross a sjezd (DH). Ke všem těmto bikerským odvětvím jsou Jeseníky skvělým tréninkovým placem, Mikulášovou tak říkajíc domovskou scénou jsou Kouty. Jo, snad pro sjezdy v nákupních centrech, což si už taky vyzkoušel, nemá Šumpersko moc co nabídnout :-)
V covidem rozmetané sezóně si před pár dny připsal další republikový titul v bikrose, škoda jen, že to nedalo na olympiádu do Tokia. Ale Mikuláš je mladý, ten těch medailí pověsí na krk ještě mraky.Miki, tak ať ti jedou nohy.

Foto (zdroj): Facebook Mikuláš Nevrkla