Bezpečnostní opatření na Červenohorském sedle

26.10.2020

Jsme si vědomi toho, že tenhle text nemusí všem znít výhradně pozitivně, ale my jsme si ho takhle vyložili, tak pardon.
Ano, to díky rychlým motorkářům se Červenohorskému sedlu nadstandardně věnuje Policie ČR, Ředitelství silnic a dálnic i odbor dopravy Olomouckého kraje, výsledkem čehož jsou nové bezpečnostní prvky. Jejich instalace by měla zvýšit ochranu nejen "šílenců" na rychlých strojích, poslouží samozřejmě i nám motoristům v autech, náklaďácích, autobusech...
O jaká opatření, kromě již probíhajících zvýšených policejních kontrol, jde? Na několika místech to budou značky upozorňující na úsek smrtelných nehod, ve středovém pruhu přibydou speciální dopravní knoflíky (odrazky) a v zatáčkách pak zdvojená svodidla, pod kterými už motocyklisté v případě pádu neproletí do lesa, což obvykle zvyšovalo rozsah jejich zranění.
My jsme něco vypozorovali, možná i většina motorkářů serpentiny na Červenohorské sedlo a dolů prostě jen přejede. Bez nebezpečných výjezdů, předjíždění ... a pádů. Kazí jim to ti rádoby závodníci, kteří by asi měli trénovat někde na okruhu, a ne na byť široké, ale pořád ještě horské cestě v Jeseníkách.
Dodáme ještě, že do totální rekonstrukce šumperské strany sedla nasypalo Ředitelství silnic a dálnic ¼ miliardy (bez DPH). Jezdit tudy je vážně radost.