Amnestie na trvalé bydliště v okrese Šumperk

12.02.2021

To je naše nosné téma už od založení platformy positivSU, přispívat k nějakému zbrzdění odlivu mladé generace z regionu. Velmi bedlivě sledujeme ta čísla, která v absolutních hodnotách zůstávají za celý okres záporná, nicméně na obranu Šumperska jedna věc - pohyb lidí z venkova do větších měst je celorepublikový, ne-li celoevropský problém. Nebo trend? Nebo problematický trend? Kdoví.

V tomto směru nás čeká hodně práce, do té doby si musíme vystačit s drobnými pozitivy typu návraty mladých rodin do rodného regionu anebo meziročními přírůstky počtu obyvatel v některých obcích. Šumperský a Jesenický DENÍK nabídnul čísla, podle nichž se v této disciplíně stává okresním šampionem Nový Malín, jehož počet obyvatel vzrostl v minulém roce o 21 "kusů". Také solidní přírůstek na zdejší poměry předvedl Rapotín +12 a Bratrušov +7. Nejvíce duší ztratil Šumperk -119.

Paní starostky, páni starostové, co takhle vyhlásit "amnestii" na trvalé bydliště pro ty, kteří tady žijí, ale nemají tu nahlášenu trvalou adresu? Nedáme jim nějakou pobídku? ;-)

#okressumperk #sumpersko #zabrezsko #mohelnicko #novymalin #vylidnovani #migrace #mistoprozivot

Foto (zdroj): Mapy.cz